IZVJEŠĆE O SUDJELOVANJU U ERASMUS + PROJEKTU OSNOVNE ŠKOLE MARIJE JURIĆ ZAGORKE

U sklopu Erasmus+ projekta pod nazivom „Škola u pokretu”, Osnovne škole Marije Jurić Zagorke, sudjelovala sam na strukturiranom tečaju „ICT IN MY CLASSROOM”- enhanche student's learning, collaboration, motivaion and creativity across the curriculum.“

Edukacija je održana u organizaciji agencije „ Primera Courses” u Ljubljani (Slovenija) od 18. do 23. 10. 2021.

Program edukacije obuhvatio je pripremu i edukaciju sudionika za rad sa različitim Ict alatima ( Adobe spark, FlexClip, Edpuzzle,Weebly, Sound tools...itd.). Alati su namijenjeni korištenju u edukativne svrhe, u cilju poboljšanja i oplemenjivanja svakodnevnog nastavnog procesa. Također, osim korištenja u nastavi, moguće je primijeniti stečeno znanje u izvannastavnim i dodatnim aktivnostima s učenicima. Tijekom pet dana edukacije, prošli smo kroz desetak digitalnih alata pomoću kojih se mogu uređivati i obrađivati različiti podaci, pripremiti i urediti različiti audio i video zapisi, kreiranje web stranice.

U programu je sudjelovalo 11 sudionika i to iz Portugala, Bugarske, Češke i Hrvatske.  Edukacija se odvijala svakodnevno u jutarnjem terminu, pa sve do 15 sati, nakon čega je najčešće bio ručak za sudionike. Poslijepodne je bilo namijenjeno obilasku Ljubljane i upoznavanju znamenitosti. Tijekom tog vremena provela sam i u druženju sa ostalim sudionicima, te smo razmjenjivali i upoznavali se sa obrazovnim sustavom u njihovim zemljama. Uz preporuku stručnog vodiča upoznala sam i naučila o povijesti Slovenje, a posebice Ljubljane ( Stari grad Ljubljana, Zmajski most, Ljubljanski dvorac, tržnica..itd). Također, bio je organiziran grupni izlet na Bled. Na preporuku edukatora, posjetila sam i značajne muzeje kao što su Muzej suvremene umjetnosti „Cukrarna”, Nacionalna galerija Slovenije, te Prirodoslovni i Narodni muzej Slovenije u Ljubljani.

Martina Dobrica, učiteljica fizike

jelovnik od 22. do 26. travnja.doc