Virtualni sastanak 15. srpnja 2020.

Za proizvod 2  (O2) Materijali za podučavanje financijske pismenosti, Mario je ažurirao nastavne materijale sakupljene od strane svih partnera. Sada su finalizirani i prevode se. Mario će razgovarati s  Irene o brendiranju nastavnih materijala spremnih za web stranicu nakon prevođenja i razmotriti trebaju li biti ugrađeni u web stranicu ili dostupni kao PDF za preuzimanje. Charles je ponovio da bi bilo dobro pilotiranje proširiti izvan školskog okruženja, npr. na roditelje, uzimajući povratne informacije i iz formalnog i iz neformalnog okruženja za učenje.

Za proizvod 3  (O3)  Alati za učenje financijske pismenosti, Charles je s partnerima podijelio kako ga stvarno brine razvoj aplikacije u svjetlu COVID-19, da partnerstvo može tražiti i produljenje trajanja  nakon završetka datuma  projekta.

Za proizvod 4 (O4)  (set alata) i proizvod 5 (O5) (istraživački rad), Mouhamed je prezentirao detalje o prikupljanju podataka za istraživački rad ProFiLE. Cilj je izmjeriti utjecaj projekta na učenike i učitelje. Predlaže četiri kategorije  prikupljanja podataka:

1. Istraživanje percepcije roditelja i učitelja o financijskoj pismenosti;

2. Anketa roditelja i učitelja o kvaliteti materijala i njihovoj primjerenosti za postizanje ishoda učenja:

3. Kvizovi za mjerenje utjecaja na djecu prije i nakon što odrade materijale za učenje;

4. Istraživanje financijske pismenosti roditelja i učitelja kako bi sagledali projekt u cjelini i prikupili povratne informacije o kvaliteti projekta i područjima za poboljšanje.

Sljedeći koraci

• Prijevod nastavnih materijala do sredine kolovoza;

• Razvoj aplikacije

• Pilotiranje nastavnih materijala u školi (i izvan nje, ako je moguće) od rujna do siječnja (ovo će možda trebati pomaknuti na listopad).

Sljedeći partnerski sastanak trebao bi se održati u Hrvatskoj u listopadu, ali partneri su se složili da je, s obzirom na situaciju COVID-19, previše rizično planirati fizički sastanak i da bi umjesto njega trebao biti održan virtualni sastanak.

Izvor: Nikolina Čehok, prof.

objavio: Nikolina Čehok   datum: 27. 7. 2020.

jelovnik od 22. do 26. travnja.doc

« Travanj 2024 »