Terenska nastava Varaždin - dvorac Trakošćan

12. svibnja 2016. godine. učenici 3. i 4. razreda išli su na terensku nastavu u grad Varaždin i dvorac Trakoščan.
            Prvo smo bili u Varaždinu gdje nas je vodićica vodila u razgledavanje svjetski poznatoga groblja koje krasi prekrasna priroda i jako puno zasađenih raznovrsnog drveća i cvijeća. Nakon toga smo prošetali do starog dijela grada gdje smo se popeli na bedeme koji su okruživali prekrasni dvorac. Tamo smo slušali priču o tome kako i zašto su nastali ovi bedemi i kroz što je sve u prošlosti prolazio grad Varaždin. Čak smo saznali i to da je Varaždin prije bio glavni grad naše domovine, sve do velikog požara u tom gradu. Zatim smo šetali gradom, došli do trga starih zanata, šetali popločenim ulicama, vidjeli puno biciklista, kutak anđela, te na kraju razgledali Muzej kukaca. Iako nas je skoro cijeli dan pratila kiša nije nas spriječila da se popnemo i razgledamo dvorac Trakošćan te saznamo još više o tome kako su živjeli ljudi tog zavičaja u prošlosti.
           Terenska nastava bila je vrlo poučna i zanimljiva, a bila bi još bolja da cijeli dan nije padala ta dosadna kiša.

Učenici 3. i 4. razreda

objavio: Gordana Rajtar   datum: 21. 7. 2016.