ZLATNI REZ - projekt za Dan škole

Učenici PŠ Poljana i ove su se godine uključili u obilježavanje Dana škole. Zajedno sa svojim učiteljicama i roditeljima sudjelovali su u projektu "Zlatni rez".

Kao uvod u cijeli projekt, posjetila nas je skupina učenika pod nazivom Zlatne fi frule, koji su nam teorijski i praktično objasnili i pokazali što je to ustvari zlatni rez, gdje ga i kako možemo pronaći.

Nakon toga bacili smo se na posao. Na satovima razrednika tražili smo zlatni rez u prirodi (na biljkama, cvjetovima, češerima), zlatnim šestarom mjerili smo imamo li zlatni rez na našem tijelu i predmetima koje upotrebljavamo svaki dan. Pronašli smo i zlatne spirale na puževim kućicama i cvijetu suncokreta. Izmjerili smo školski pribor i inventar u potrazi za zlatnim brojem fi.

Fotografije koje prikazuju što smo sve radili zalijepili smo na plakat koji je predstavljao našu školu na izložbi radova u holu matične škole.

Galerija fotografija nalazi se ovdje.

Evo što su učenici rekli o samom projektu:

MENI JE BILO LIJEPO KAD SMO MIJENJALI  STOLOVE, TRAŽILI SPIRALU U CVJETOVIMA, MOTALI KONAC OKO ČEŠERA, I KAD SMO TRAŽILI NA NAŠEM TIJELU ZLATNI REZ.
Karmen Đorđević,   1. razred

BILO MI JE JAKO LIJEPO. MIJERILI SMO KRIŽ, LAK, PARFEM, PUŽEVU KUĆICU. SPRAVA KOJOM SMO MJERILI ZOVE SE ZLATNI ŠESTAR.
Gabriel Tunić,  1. razred

DANAS SMO RADILI ZLATNI REZ. UČITELJICA GORDANA NAM JE GOVORILA O  ZLATNOJ SPIRALI. RADILI SMO ZLATNI OMJER NA LICU I LAKOVIMA.
Alojzije Kristić,  2. razred

BILO JE BAŠ DOBRO. MJERILI SMO SA ZLATNIM ŠESTAROM I TRAŽILI SMO ZLATNU SPIRALU.
Lukas Livaja,  2. razred

RADILI SMO ZLATNI REZ U PRIRODI I U VODI. OSJEĆALA SAM SE UGODNO.
Saša Milovuković,   2. razred

MI SMO TRAŽILI ZLATNI REZ NA GLAVI I U PRIRODI I NA PARFEMIMA. BILO MI JE JAKO ZABAVNO TRAŽITI ZLATNI REZ.
Vito Octenjak,  2. razred

DANAS SMO RADILI REZ NA CVIJETOVIMA I RAZNIM PREDMETIMA. MJERILI SMO TIJELO,LAKOVE,PARFEM I KRIŽ. OSJEćAO SAM SE VESELO.
Ivan Oštrec,  2. razred

BILO MI JE LIJEPO KAD SMO MJERILI 4 PREDMETA – KOZMETIKU, KRIŽ, LICE I CVIJET.
Karlo Pelinjak, 2. razred

MENI SE JAKO SVIĐALO ŠTO SMO RADILI . OSJEĆALA SAM SE DOBRO.
Iva Strabić, 2. razred

MJERILI S MO BILJKE, TIJELO I LAKOVE ZA NOKTE. BILO MI JE SUPER!
Antonio Zubak, 2. razred

ZLATNI REZ SMO PRONAŠLI NA LAKOVIMA ZA NOKTE I PARFEMU.  NAŠLI SMO GA NA BILJKAMA, ČEŠERIMA I MORSKOJ ZVIJEZDI. NAŠLI SMO GA NA TIJELU, KRIŽU I ISUSOVOM TIJELU. DOK SMO TO RADILI BILO MI JE SUPER.
Josip Niko Lovrić, 3. razred

U ŠKOLI SMO TRAŽILI ZLATNI REZ NA: MORSKOJ ZVIJEZDI, ČEŠERU, PUŽEVOJ KUĆICI, SEBI, LAKOVIMA, PARFEMU, KRIŽU I CVIJEĆU. OSJEĆALA SAM SE SRETNO.
Ivana Tunić, 3. razred

Danas smo radili zlatni rez. Učiteljica Gordana nam je govorila o zlatnom rezu. U zlatnom rezu sudjelovali su svi učenici naše škole. Mjerili smo drvenim šestarom ima li na našem tijelu zlatnog reza, u biljci smo uočili spiralu, i motali konac oko biljke. Dok sam sve to radila, osjećala sam se veselo. Bilo mi je zabavno.
Lucija Kristić, 4. razred

Danas smo u školi učili o zlatnom rezu. Tražili smo ga u prirodi – u češeru, biljkama, dijelovima tijela i na lakovima za nokte. Baš smo se dobro zabavili tražeći zlatni rez.
Patricija Avramović, 4. razred

Izvor: Gordana Rajtar, Maja Baštek

objavio: Maja Svečnjak   datum: 28. 3. 2016.