vijesti

Informacije o upisima na početnički solfeggio i u glazbenu školu u šk.god. 2024./2025.

Početnički solfeggio – mogućnost godine dana pripremnog školovanja prije glazbene škole

Početnički solfeggio je pojedinačni predmet koji učenike upoznaje s osnovama pjevanja i ritma, te sa svim instrumentima koje koje kasnije mogu učiti u glazbenoj školi. Pohađa se jednom tjedno u trajanju od 90 minuta, a na početku godine se bira između jednog jutarnjeg i jednog popodnevnog termina. Djeca se kroz druženje, muziciranje, pjevanje i slušanje glazbe upoznaju s osnovama koje će im pomoći da godinu dana kasnije prođu audiciju i upišu glazbenu školu.

Početnički solfeggio NIJE obavezan preduvjet za upis u glazbenu školu. U glazbenu školu se mogu upisati i učenici koji nisu pohađali početnički solfeggio, ako prođu na audiciji za glazbenu školu.

Na početnički solfeggio primamo učenike koji će u sljedećoj školskoj godini biti 2. razred osnovne škole. Školarina iznosi 13Eur mjesečno.

Za upis na početnički solfeggio se ne polaže audicija. Dovoljno je prijaviti se sa sljedećim podacima:

Ime i prezime učenika

Ime i prezime nositelja ugovora

OIB nositelja ugovora

Osnovna škola koju dijete polazi

Razred i odjeljenje osnovne škole (npr. 1.a)

Kontakt roditelja – telefon, e-mail adresa

Podatak – postoje li djeca unutar iste obitelji koja su već upisana u glazbenu školu?

Nastava početničkog solfeggia počinje oko 15. IX.

Glazbena škola

Glazbena škola traje šest godina. Prilikom upisa u školu svaki učenik bira jedan instrument koji će učiti kao glavni predmet.

U glazbenu školu primamo učenike koji će u sljedećoj školskoj godini biti 3. razred osnovne škole ili starije. Školarina iznosi 20Eur mjesečno, a umanjuje se za drugo i svako sljedeće dijete iz iste obitelji upisano u glazbenu školu (18Eur za drugo dijete, 16Eur za treće dijete itd.)

Što je potrebno za audiciju?

Svaki učenik koji pristupa audiciji treba prethodno pripremiti dvije pjesmice koje će pjevati pred komisijom. Osim toga, komisija će ispitati učenikov sluh, ritam i pamćenje.

VAŽNO – molimo sve zainteresirane za audiciju da se što prije jave i predbilježe. To možete učiniti:

1. pozivom na telefon 097/655-7364
  2. e-mailom na adresu glazbenaskolavrbovec@gmail.com. Molimo pošaljite sljedeće podatke: ime i prezime učenika, škola, razred i odjeljenje (npr. 2.c), broj telefona

Što je potrebno za upis nakon položene audicije?

Ime i prezime učenika

OIB učenika

Odabir instrumenta koji učenik želi učiti

Ime i prezime nositelja ugovora

OIB nositelja ugovora

Osnovna škola koju dijete polazi

Razred i odjeljenje osnovne škole (npr. 1.a)

Kontakt roditelja – telefon, e-mail adresa

Koliko se glazbena škola pohađa tjedno?

Učenici od 1.-3. razreda pohađaju sljedeće predmete:

1. instrument – individualna nastava, dva puta tjedno, po jedan školski sat u trajanju od 30min
  2. solfeggio – grupna nastava, dva puta tjedno, po jedan školski sat u trajanju od 45min

Učenici od 4.-6. razreda pohađaju sljedeće predmete:

1. instrument – individualna nastava, dva puta tjedno, po jedan školski sat u trajanju od 45min
  3. zbor ili orkestar – grupna nastava, jednom tjedno u trajanju od 2h (2 x 60min) – večernji termin

Kako se određuju termini nastave i mogu li se prilagoditi učenicima?

Na početku svake školske godine nastavnici solfeggia na sastanku s roditeljima dogovaraju termine grupne nastave. Nastavnici instrumenta nakon toga dogovaraju svoje termine, gdje se uvijek termin instrumenta pokušava prilagoditi učeniku – najčešće nadovezivanjem na solfeggio ili na početak ili kraj smjene u osnovnoj školi. Pri tom prednost imaju učenici sa udaljenijim mjestom stanovanja u odnosu na glazbenu školu.

Veselimo se vašem dolasku!

:: opširnije ::

objavio: Ivan Fajdetić  datum: 14. 5. 2024. 20:38