RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA

U školskoj godini 2017./2018. u II. OŠ Vrbovec započelo je provođenje projekata koji su u vezi s uspostavom i razvojem školskog volontiranja, kao trajne vrijednosti u sklopu školskog kurikuluma. Škola je kao partner uključena u  planiranje, provedbu i realizaciju tih projekata, financiranih od Europske unije. Idejna rješenja tih projekata pripadaju Forumu za slobodu odgoja i Hrvatskom crvenom križu (Društva Crvenog križa Zagrebačke županije). Cilj je osvijestiti učenike vrijednost volontiranja kao načina da se razvijaju u cjelovite osobe koje su spremne izraziti svoje stavove, koristiti svoje vještine kroz rad za dobrobit druge osobe i za opće dobro. Učenike se želi naučiti kreiranju vlastitih projekata, njihovoj uspješnoj provedbi, timskom radu, kao i kvalitetnom provođenju slobodnog vremena.

Cijeli dokument preuzmite klikom ovdje

Projekt Foruma za slobodu odgoja:

Dugoročna aktivnost:

• ULJEPŠAJ MI DAN. Rad sa starijim osobama (posjeti Domu za stare i nemoćne u Vrbovcu, druženja, razgovori, kreativne večeri)

Kratkoročne aktivnosti:

• IMAŠ MOĆ. DAJ MI POMOĆ. Briga o životinjama i pomoć štićenicima u Udrugama Nada i Naši snovi (udruge za rad s djecom i odraslima uz pomoć terapijskog jahanja)
  • NACRTAJ RADOST! (uređenje okoliša iscrtavanje igara na parkirališnom dijelu ispred škole; školica, mlin isl.)
  • Projekt Društva Crvenog križa Zagrebačke županije:

• MALI INTERVENTNI TIMOVI. Riječ je o dugoročnoj aktivnosti kojom bi se osnovao tim sastavljen od 5 učenika. Učenici će se educirati o osnovama prve pomoći i upoznati sa Službom traženja, uvježbati u podizanju privremenog smještaja (podizanje šatora). Učenicima će biti osigurana edukacija, a od njih se traži da svoja saznanja i naučeno pokažu u školi, okolnim školama i samim građanima grada Vrbovca.

objavio: Stipe Magić   datum: 26. 11. 2017.