Na zasluženi odmor u ... Zadar i Nin

Izvor: Manuela Jadanec, prof.
Fotografije: Barbara Jezerčić, 8. c, Zlata Bešan i Manuela Jadanec

Da se trud, rad i znanje isplate ove su godine osjetili učenici II. osnovne škole Vrbovec – oni koji su tijekom nastavne godine sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima ili su se osobito iskazali svojim radom i trudom na projektima. Osim učenika koji su radom i trudom zaslužili ovaj izlet, na izlet su se uputili i dobitnici nagradne igre školskog lista „Vrba” koji su izvlačenjem osvojili nagradni izlet.
U pratnji svojih mentora te ravnateljice 16. lipnja uputili su se prema Zadru i Ninu. Iako je polazak bio zakazan u zoru, sunčano jutro pred školom prštalo je pozitivnom energijom. Prva postaja naše pustolovine bio je Nin.
Centar drevnog grada je otočić, promjera 500 m, povezan s kopnom dvama mostovima, nastao na nekadašnjem ušću riječice Miljašić Jaruge u more. Doseljavanjem Slavena i Hrvata na ove prostore krajem 6. st i početkom 7. st Nin postaje njihovo prvo političko, kulturno i vjersko središte. Posjetili smo crkvu Svetoga Križa te spomenik Grguru Ninskome koji je rad hrvatskog kipara Ivana Meštrovića.
Nakon vrućeg Nina uputili smo se prema Zadru. Došlo je vrijeme za plažu i kupanje. Svoje mjesto pod suncem našli smo na plaži Kolovare gdje smo osim kupanja, zaigrali i odbojku, skakali na trampolinu, pedalirali na pedalini, družili se i sklopili neka nova prijateljstva.
Sa sumrakom nije došao kraj našoj pustolovini. Predvečer smo iskoristili za turistički obilazak Zadra.
Nakon slobodnog vremena koje smo iskoristili za kupnju suvenira i sladolede, uputili smo se do Morskih orgulja i Pozdrava suncu. Bio je to prizor za pamćenje.
Budući da smo iz Zadra krenuli tek u 22 h, u Vrbovec smo se vratili tek oko 2 sata ujutro. Malo je reći da smo bili umorni. Jedno je sigurno – iskoristili smo dan kupanjem i druženjem u potpunosti. Bila je to prava nagrada za početak dugog i toplog ljeta!

Sve fotografije pogledajte klikom ovdje

objavio: Stipe Magić   datum: 13. 7. 2017.