Terenska nastava u Austriji

Učenici 6., 7. i 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu Njemačkoga jezika 9. lipnja 2017. išli su na terensku nastavu u Austriju. U ranim jutarnjim satima 72 učenika u pratnji pet učitelja uputilo se put Klagenfurta i Villacha.

Prvo smo poželjeli obići cijeli svijet pa smo otišli u Minimundus, park minijaturnih građevina u Klagenfurtu koji sadrži više od 170 minijaturnih modela arhitekture iz cijeloga svijeta napravljenih u mjerilu 1:25. Te minijaturne kopije svjetski poznatih građevina napravljene su po uzoru na original te od originalnoga materijala. Neki su od izloženih modela Eiffelov toranj u Parizu, Kip slobode u New Yorku, bazilika sv. Petra u Rimu, CN toranj u Torontu, Bijela kuća, makete europskih vlakova, Space Shuttle itd.

Nakon Minimundusa obišli smo Klagenfurt, glavni grad austrijske savezne pokrajine Koruške. Službeno ime grada je Klagenfurt am Wörthersee. Turizam se ondje pretežno razvija na jezeru Wörthersee, koje je najtoplije od alpskih ledenjačkih jezera i na kojemu se razvija rekreacijski turizam. U gradu smo obišli glavni trg u starome dijelu grada nazvan Stari trg (Alter Platz). Gdje ima Stari, ima i Novi trg (Neuer Platz), na kojem se nalazi fontana Lindwurm, simbol Klagenfurta i središnja gradska atrakcija. Prikazuje zmaja, mitsko biće koje krasi gradski grb, i Herkula, junaka koji simbolizira vitezove koji su se oduprli zmaju. Na toj je lokaciji nastala i naša zajednička fotografija.

U Klagenfurtu smo mogli usporediti hrvatski i austrijski McDonald's, što je većina učenika, naravno, i učinila.

Nakon Klagenfurta slijedio je obilazak manjega  gradića Villacha i slobodno vrijeme. Učenici su kupovali poklončiće, suvenire i drage uspomene na odlazak u Austriju.

Iz Villacha smo krenuli uz veselo raspoloženje i pjesmu, a u Vrbovec smo stigli oko 22.30. Roditelji i rodbina već su nas čekali s osmijehom na licu.

Galeriju fotografija pogledajte ovdje.

Izvor: Ana Čuljak

objavio: Ana Čuljak   datum: 3. 7. 2017.