Prvi na međuškolskom kvizu „Volim knjigu”

Piše: Dominik Stanić, V. c

Fotografije: Ljiljana Škrinjar

Na kvizu su 7. studenog 2016. sudjelovale osnovne škole iz Preseke, Rakovca, Dubrave te I. i II. OŠ Vrbovec. Nakon upoznavanja s knjižničarkama, popili smo malo čaja i pojeli koji keks. Prije početka kviza učenici I. OŠ Vrbovec recitirali su pjesmice, čitali svoje radove i svirali tambure.

Kviz je počeo i, iako se isprva činilo da je lagano, nakon nekog vremena nije bilo tako. Pitanja su bila sve teža i teža pa smo se umorili od toliko razmišljanja.

Prvi dio kviza bližio se kraju. Knjižničarke koje su bile zadužene za zbrajanje bodova objavile su da II. OŠ Vrbovec ima najviše bodova.

Došao je i drugi dio kviza u kojem smo dobili omotnice u kojima su bili papiri s pitanjima na koja smo morali odgovoriti. Za nekoliko minuta knjižničarke su pokupile papire s odgovorima i ponovno zbrojile bodove.

Nakon zbrajanja bodova proglasili su pobjednika, a to je bila II. OŠ Vrbovec. Ne moram ni reći koliko smo bili sretni.

Kad su proglasili pobjednika, učenici su imali kratak odmor. Mogli su ići razgledati školu, pojesti krafnu i popiti još malo čaja. Odmor je završio pa je knjižničarka ispisala pohvalnice koje je dodijelila školama koje su osvojile prva tri mjesta.

Za nagradu smo dobili pohvalnice i knjige na kojima piše zahvala za sudjelovanje u kvizu. Svi smo se fotografirali, odjenuli jakne, pozdravili i otišli kući.

Slike možete pogledati u fotogaleriji

Izvor: Manuela Jadanec

objavio: Stipe Magić   datum: 22. 11. 2016.