Književna čajanka uz čaj, keksiće i knjige

Književna čajanka dobila je svoj nastavak pa je ove školske godine održana u utorak, 18. listopada povodom Mjeseca hrvatske knjige koji traje od 15. listopada do 15. studenoga. U okviru školskog projekta kojem je cilj poticanje čitanja u djece i jačanje pozitivnog stava učenika prema čitanju, učenici 5. c i 5. d na satu Hrvatskoga jezika pronašli su zamotane paketiće u kojima su skrivale još nepročitane knjige i neistraženi svjetovi. Čitanje s razumijevanjem preduvjet je uspjeha u školi, na poslu i u životu općenito, stoga želimo da naši učenici ne pokazuju otpor prema čitanju, nego da ga povezuju s pozitivnim osjećajima ugode i topline. Što su o književnoj čajanci rekli učenici, pročitajte u njihovim osvrtima.

Jako mi se svidio ovaj sat jer smo pili čaj, jeli keksiće i čitali knjige. Čitala sam roman Ivana Kušana „Koko i duhovi”. Voljela bih ponoviti ovaj sat.

Korina Kamenarić, 5. c

Meni se knjiga jako svdjela jer je zanimljiva. Čitala sam roman „Charlie i tvornica čokolade”. Voljela bih da svakog utorka čitamo knjige, pijemo čaj i jedemo keksiće.

Manuela Mutak, 5. c

Meni su se ova dva sata jako svidjela zato što smo pili čaj i čitali knjige. Knjiga koju sam čitala zove se „Koko i duhovi”. Knjiga mi se jako svidjela jer govori o duhovima.

Lucija Kristić, 5. c

Ovo je bio najbolji sat u mome životu. Htio bih ovo ponoviti. Čitao sam roman Mire Gavrana „Sretni dani”.

Lovro Lončarić, 5. d

Meni je ovaj sat bio najbolji. Najviše mi se svidjelo čitanje knjige jer je bila zanimljiva. Knjiga koju sam čitala zove se „Zaljubljen do ušiju”.

Manuela Kišiček, 5. c

Meni se jako svidio ovaj sat. Željela bih ovo ponoviti jer sam uživala čitajući. Čitala sam roman Ivana Kušana „Lažeš, Melita”.

Anastazija Kajinić, 5. d

Fotografije: Manuela  Jadanec

Izvor: Manuela Jadanec

objavio: Stipe Magić   datum: 6. 11. 2016.