BRUNA, EMA I LEA U AKCIJI

Ove godine naša škola je po prvi puta sudjelovala u natjecanju English in Action, koje od 2012.godine, za učenike osnovnih i  srednjih škola Republike Hrvatske i susjednih država,organizira UMNA- Udruga za promicanje multimedijske nastave. Cilj je ovoga natjecanja promicati interes mladih za vježbanje i korištenje engleskog jezika te razviti njihovo samopouzdanje u govoru.  Naglasak natjecanja je na upotrebi jezika, a ne na teoriji; od tuda i ime ‘Engleski u akciji’. U subotu, 12.ožujka 2016. u prostorijama tvornice “Kraš” u Zagrebu bilo je uzbudljivo, zabavno i napeto.  Učenici iz 26 osnovnih i 16 srednjih škola iz Hrvatske i Bosne pokazali su svoje znanje u četiri kategorije

Pobjednice školskog natjecanja u slovkanju , Lea Ranilović(6.a) i Ema Mrazović(7.d), natjecale su se u kategoriji Izazov sricanja (Spelling Bee). Lea bila među najmlađim sudionicima i hrabro se borila u, po riječima organizatora, do sada najjačem natjecanju i prikupila vrijedno iskustvo za buduće izazove .  Ema je pak ,s lakoćom i bez imalo treme ,otišla do finala. Pokazala je svu raskoš svoga znanja i bogatstvo aktivnog vokabulara te je tako u svom premijernom nastupu osvojila drugo mjesto tj. srebrnu medalju.

Are good looks important for success in life?  - to je bilo pitanje s kojim se suočila treća članica naše male ekipe, Bruna Kahlina, inače učenica 7.d razreda.  Bruna se natjecala u kategoriji Uvjerljivo govorenje (Persuasive Speaking). Zajedno s još dvoje učenika iz drugih škola predstavljala je negacijsku ekipu. Ključ uspjeha u ovakvoj debati su uvjerljivi  argumenti na dobrom engleskom i suradnja unutar grupe. Bruna je još jednom pokazala da je odličan timski igrač te je na tečnom engleskom održala završnu riječ za svoju ekipu i tako osigurala srebrnu medalju i pohvale žirija.

Bravo cure!

Učiteljice u pratnji bile su Darija Klepec i Ivana Kolar.

popis_sudionika.jpg (60.07 KB)
priznanja.jpg (64.66 KB)

objavio: Marija Benko   datum: 20. 4. 2016.