VRBOVEČKE ZVJEZDICE ODLAZE NA DRŽAVNO NATJECANJE U ZNANJU I KREATIVNOSTI „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“

Učenice II. OŠ Vrbovec sudjelovale su na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za Grad Zagreb i Zagrebačku županiju održanom 22. veljače 2016. u OŠ „Stjepan Radić“ u Božjakovini. Na natjecanju je sudjelovalo 9 škola. Svaku je školu predstavljala ekipa od tri učenika koji su se natjecali u znanju, a 8 učenika predstavilo je i plakate kojima su trebali promovirati roman Šime Storića „Poljubit ću je uskoro, možda”. II. OŠ Vrbovec predstavljale su učenice Barbara Jezerčić, Antonela Tišljarec i Lucija Sobota koje su se natjecale u znanju te Jelica Piličić koja je predstavila svoj plakat.

Natjecanje je započelo pozdravnim govorom ravnatelja Osnovne škole „Stjepan Radić“ gospodina Jure Miškovića, koji je natjecateljima poželio dobrodošlicu, pohvalio njihov trud i likovne radove te im poželio mnogo uspjeha. Nakon pisanog dijela ispita, natjecatelji su predstavili svoje plakate pred odabranim stručnim povjerenstvom. Budući da su svi radovi bili veoma kreativni i izvrsno predstavljeni, stručno je povjerenstvo svaki od radova pohvalilo i dalo svoje prijedloge kojima bi radove sljedeće godine učinili još uspješnijim. Najboljim radovima proglašeni su plakati Patricije Qollaku, učenice OŠ „Stjepan Radić“ u Božjakovini (mentorica školska knjižničarka Ivana Kosko) i Jelice Piličić, učenice II. OŠ Vrbovec (mentorica učiteljica hrvatskoga jezika Manuela Jadanec).

Nakon predstavljanja plakata stručno povjerenstvo za natjecanje iz znanja ispravilo je ispite znanja. Najbolji rezultat ostvarile su OŠ braće Radića iz Kloštar Ivanića (mentorica učiteljica hrvatskog jezika Antonija Borić) i II. OŠ Vrbovec (mentorica učiteljica hrvatskog jezika Manuela Jadanec) koje se upućuju dalje na državnu razinu natjecanja koja će se održati početkom svibnja u Čakovcu.

Uslijedila je objava rezultata i uručenje nagrada najboljima. Učenici koji su osvojili prva dva mjesta sa svojim plakatima, kao i prve dvije ekipe u natjecanju iz znanja, uz prigodne su nagrade dobile i staklenu plaketu za uspomenu na ovo natjecanje, ukrašenu zvijezdama i citatom Georgea R. R. Martina „Čitatelj živi tisuću života. Čovjek koji ne čita živi samo jedan.“

Manuela Jadanec, prof.

Izvor: Manuela Jadanec

objavio: Marija Benko   datum: 4. 3. 2016.