Dan II. OŠ Vrbovec

Jedanaesta godišnjica II. OŠ Vrbovec obilježena je 19.3.2008., u srijedu. Učenici nižih razreda posjetili su kazališne predstave u Zagrebu, a učenici viših razreda su zavladali školskim prostorima na drukčiji, nesvakidašnji način.
Učenici sedmih i osmih razreda su, došavši u školu u 10 sati, pogledali prigodni program koji su pripremili učenici s učiteljicama Kristinom Kralj i Melitom Petrić. Program je bio prigodan i veseo; naglasak je bio na glazbi, pjesmi i plesu. Udaraljkaši i zbor oduševili su nas izborom skladbi, ali i vještom izvedbom. Nakon kulturno-zabavnog programa učenici su u sportskoj dvorani sudjelovali u različitim sportskim aktivnostima (odbojci, košarci, nogometu) dok je ostatak učenika i njihovih učitelja navijao na tribinama.
Učenici petih i šestih razreda ujutro u 10 sati podijelili su se u različite radionice. U povijesnoj učionici učiteljica Zdenka Dončević organizirala je kviz s temom Stara Grčka za pete razrede. Sudjelovale su dvije skupine učenika:  Genijalke (skupina učenica) i Heroji (skupina dječaka). Prisutna je bila i skupina gledatelja koja je navijala i pljeskala. U učionici broj jedan kviz iz engleskog jezika organizirale su učiteljice Marina Tirić i Jasmina Žeger. U kvizu je sudjelovalo pet skupina, a nakon kviza učenici su rješavali zagonetke, osmosmjerke i križaljke. U informatičkoj učionici učenici su se zabavili uz zanimljiv elektronski kviz o povijesti matematike koji je za učenike osmislila učiteljica Nikolina Čehok. Dolazak Uskrsa radionicom ukrašavanja boca i izrade košarica za uskrsna jaja obilježile su s tridesetak učenika naše vjeroučiteljice Bosiljka Grubeša, Marina Habazin i Željka Octenjak. Učenici su bili vrlo kreativni i njihovi su radovi kasnije izloženi u školskome predvorju.
Kako se 22. 3. obilježava Svjetski dan voda, nekoliko radionica tematski se povezalo u projekt o vodi. U knjižnici je knjižničarka Liljana Škrinjar organizirala istraživanje na temu vode u tri skupine. Prva se skupina bavila slapovima, druga je pronalazila podatke o vodi i vrstama voda na Zemlji u knjigama i na internetu dok je treća skupina proučavala motiv vode u književnosti. Svaka je skupina izradila plakat koji je kasnije izložen u školskome predvorju. Ekološka radionica čiji su voditelji bili Edina Operta i Anica Ljubić proučavala je čistoću vode, potrošnju vode u domaćinstvu (iznenađuje podatak da samo za pranje zubi dnevno potrošimo oko 15 litara vode), učenicima su prikazani različiti pokusi i mjerenja (primjerice, kako se određuje količina soli u morskoj vodi). Učiteljice Vesna Švarc i Sandra Čmelak organizirale su radionicu Poezija u stripu gdje su učenici stvarali stripove na temelju pjesama s motivima vode. U stripovima su progovorile i oživjele kapljice maštovitim crtežima malih stripocrtača. Stripovi su kasnije također izloženi u školskome predvorju.
Nakon radionica priredba je izvedena za učenike petih i šestih razreda. U priredbi su osim učenika matične škole sudjelovali i učenici PŠ Poljana prikazavši program pripremljen za 100. godišnjicu škole u Poljani.
Nakon priredbe priređen je domjenak za zaposlenike škole i njihove goste. Tom se prigodom kolektiv II. OŠ zahvalio učiteljicama Terezi Pukšec i Mirjani Kopić za dugogodišnji učiteljski rad, a u mirovinu smo otpratili i našu računovotkinju Anicu Baranašić.

Izvješće pripremili novinari II. OŠ Vrbovec: Antonela Ojdanić, Draženka Levačić, Pavo Klarić, Janko Mataja, Ljubica Amalia Selak, Marija Vdović , Antonija Rašeta i voditeljica Sandra Čmelak

Fotografije: učitelj Mladen Sesvečan

Izvor: Novinarska skupina

objavio: Nikolina Čehok   datum: 20. 3. 2008.