LiDraNo 2008

Uspjeh škola vrbovečkog područja na Županijskoj smotri LiDraNo 2008.

Županijska smotra LiDraNo 2008. okupila je 5. 3. 2008. u Pučkom otvorenom učilištu u Samoboru učenike i njihove mentore iz cijele Zagrebačke županije. Škola domaćin bila je OŠ Milana Langa iz Bregane. Na smotri je predstavljeno stvaralaštvo u literarnom, novinarskom i dramskom izrazu. Povjerenstva za literarni i novinarski izraz sastala su se nekoliko dana ranije, a radovi predloženi za državnu smotru objavljeni su na samom susretu. Tijekom prijepodneva sudionici smotre pratili su nastupe učenika u pojedinačnim i skupnim dramskim nastupima koji su svake godine sve kvalitetniji i maštovitiji. Zaista se moglo uživati u nekoliko sati izvrsnog dramskog programa. Nakon ručka žiriji su objavili rezultate i razgovarajući sa sudionicima, objasnili svoje odluke, savjetovali za još bolji i uspješniji rad i, što je najvažnije, svima čestitali na odličnom radu i izvrsnim rezultatima.
S vrbovečkog područja za državnu smotru koja će se održati krajem travnja u Dubrovniku predloženi su sljedeći literarni, dramski i novinarski radovi: pjesma Snegovič Marinele Sentić, učenice 8. r. OŠ Gradec s mentoricom Nadom Kanižanec; scenska igra Vuk, zec i ovca (autor: Zvonimir Balog) učenika 5. razreda OŠ Dubrava s mentoricom Anom Mlinar; film Novac Augustin Koprića, Anđelka Barešića i Tomislava Šeremeta, učenika 8. razreda I. OŠ Vrbovec s mentoricom Ljiljanom Bušić; putopis Put u Indiju Tereze Knaflec, učenice 7. razreda I. OŠ Vrbovec s mentoricom Ankicom Rubenčić, školski list Vrba II. OŠ Vrbovec s predstavnicom uredništva Tihanom Borić i mentoricom Sandrom Čmelak. Mislav Sentić, učenik 4. razreda OŠ Gradec i njegova mentorica Jadranka Vuković upućeni su izravno na državnu smotru s monodramom Glava Sanje Pilić. Mislavovu izvedbu publika je nagradila najvećim pljeskom. Zadovoljni uspjesima, nadamo se da će uz Mislava još netko od predloženih putovati u Dubrovnik i predstavljati vrbovečki kraj.

Tihana Borić, 8.c i Sandra Čmelak, II. OŠ Vrbovec

Izvor: Tihana Borić i Sandra Čmelak

objavio: Nikolina Čehok   datum: 11. 3. 2008.