PROSLAVILI SMO DAN ŠKOLE

II. OŠ Vrbovec proslavila je svoj šesnaesti rođendan

Proljetno šarenilo i veselje

Učenici, roditelji i razrednici za Dan škole pripremali su se na kreativnim radionicama proteklih nekoliko tjedana izrađujući razne predmete za prodajnu izložbu. Na radionicima se nastojalo koristiti što više prirodne materijale te reciklirati ili obnoviti papirnate, plastične, drvene i staklene  predmete. Istovremeno, voditelji slobodnih aktivnosti pripremali su s učenicima rođendansku priredbu

U petak, 22. ožujka, školsko predvorje zašarenjelo se ukrašenim uskrsnim jajima, košaricama, čestitkama, posudama i vazama te mnogim drugim uporabnim i ukrasnim predmetima. Neki su učenici pripremili domaće kolače i peciva koji su se također prodavali, ali i dijelili uz kupljene predmete. Novac od prodanih proizvoda namijenjen je školi i učenicima.

Veliko su zanimanje posjetitelji pokazali i za izloške ekološke grupe koja je pokazala da se rastavljanjem i reciklažom električnog i elektronskog otpada mogu stvoriti novi, zanimljivi i korisni predmeti (satovi, zdjele pa čak i cipele). Ovi se predmeti nisu prodavali jer je veći dio njih bio posuđen kako bi se posjetitelje potaknulo na prikupljanje i reciklažu EE otpada.

Dva su izložbena mjesta bila ekološko-humanitarnog karaktera. Predstavljena je humanitarna akcija prikupljanja plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma, a prikupljani su i dobrovoljni prilozi te predstavljen rad Sokolarskog centra kraj Šibenka koji se bavi zaštitom i proučavanjem ptica grabežljivica.

Nakon prodajne izložbe učenici, roditelji, učitelji i gosti pogledali su priredbu u sportskoj dvorani. Za početak izveden je scenski prikaz „Rođenje proljeća“, a zatim su nastupali pjevački zborovi nižih i viših razreda s prigodnim pjesmama, ritmičke skupine i predstavnice vrbovečkih mažoretkinja. Pročitani su radovi učenika koji su postigli uspjeh na literarnim natječajima, a predstavljeno je i učenje gramatike na originalan i maštovit način. Prisutnima se obratila i ravnateljica Edina Operta istaknuvši suradnju roditelja i škole te najveće uspjehe učenika i njihovih mentora na ovogodišnjim županijskim natjecanjima.

Matej Lesković, 6.c i voditeljica Sandra Hajak

FOTOGALERIJA !!!

Izvor: Sandra Hajak i novinarska skupina

objavio: Nikolina Čehok   datum: 28. 3. 2013.

jelovnik od 22. do 26. travnja.doc

« Travanj 2024 »