LiDraNo MEĐUOPĆINSKA SMOTRA U NAŠOJ ŠKOLI

LiDraNo 2013. – međuopćinska smotra

Međuopćinska smotra LiDraNo 2013. održana je u II. osnovnoj školi Vrbovec 31. siječnja 2013. Sudionici iz I. OŠ Vrbovec, Osnovnih škola Gradec i Dubrava te II. OŠ Vrbovec okupili su se u predvorju II. OŠ Vrbovec gdje su ravnateljica Edina Operta i gradonačelnik Vladimir Bregović otvorili susret. Nakon dobrodošlice u školi susret je nastavljen u Pučkom otvorenom učilištu predstavljanjem četiriju skupnih i šest pojedinačnih scenskih nastupa. Povjerenstvo za dramsko-scenski izraz potom je imalo zadatak odabrati radove koji će nas predstavljati na županijskoj smotri, a ostali su sudionici imali priliku vidjeti scensku igru Ježeva kućica u izvedbi Dramske skupine nižih razreda II. OŠ Vrbovec.

Nakon programa u dvorani POU sudionici su se vratili u školu gdje su proglašeni najuspješniji scenski nastupi te literarni i novinarski radovi. Scenski nastupi koji su odabrani za županijsku smotru su predstava ,,Žena vraga prevarila“ učenika I. OŠ Vrbovec i mentorice Jozefine Barić te dramsko-scenska igra ,,Jednoznamenke“ učenika OŠ Gradec i mentorice Biljane Matišić Bezrok.

Od pojedinačnih izvedbi na županijsku smotru upućena je monodrama „Što ćeš biti kad narasteš“ učenika Demiana Kalinskog, učenika OŠ Gradec i mentorice Jadranke Vuković te kazivanje poezije ,,Dvoje“ učenice 8.r. I. OŠ Vrbovec Vanesse Mikulčić i mentorice Dinke Mudri.

Povjerenstvo za literarni i novinarski izraz od pristiglih je literarnih radova za županijsku smotru izdvojilo lirsku pjesmu „Denes“ učenice 8. razreda Osnovne škole Dubrava Doroteje Babić (mentorica Mirela Rajić), pripovjedni tekst ,,Najiskreniji prijatelj“ učenika I. OŠ Vrbovec Nikole Puhina (mentorica Ljiljana Bušić) te lirsku pjesmu ,,Napisat ću ti pismo“ Petre Frigo učenice 8. r. II. OŠ Vrbovec (mentorica Vesna Švarc). U kategoriji samostalnih novinarskih radova na županijsku je smotru prema propozicijama upućen samo jedan rad - intervju ,,Petnaest minuta u društvu Billa Gatesa“ učenice 8.r. II. OŠ Vrbovec Karle Klir (mentorica Sandra Hajak). Prema propozicijama LiDraNa školski listovi upućuju se direktno na županijsku smotru i u ovoj će se kategoriji predstaviti II. OŠ Vrbovec sa školskim listom „Vrba“.

Nakon okruglog stola, na kojemu su odabrani radovi prokomentirani te obrazložen izbor najuspješnijih radova, sudionici su se uputili prema restoranu ,,Galerija“ na ručak.

Katja Švarc i Lea Blažur, 6.c

Foto: Mladen Sesvečan

Izvor: Sandra Hajak i novinarska družina

objavio: Nikolina Čehok   datum: 11. 2. 2013.

jelovnik od 22. do 26. travnja.doc

« Travanj 2024 »