DOGAĐANJA U II. OŠ VRBOVEC

Pregled događanja

Početkom rujna dočekali smo prvaše prigodnom priredbom, a uskoro su zaposlenici Policije pripremili predavanje o sigurnosti djece u prometu i tako pripremili naše najmlađe za aktivno svakodnevno sudjelovanje u prometu. Edukativnim animiranim filmovima „Ozzy Ozone“ koji su u predvorju prikazivani za vrijeme školskih odmora 17. rujna obilježen je Međunarodni dan očuvanja ozonskog omotača. Održan je i sastanak Ekoodbora na kojem je razrađen plan rada za ovu školsku godinu s naglaskom na aktivnije uključivanje učenika i njihovih roditelja u ostvarivanje projekata Ekoškole.

Ove se godine u našoj školi nastoji organizirati što više izvanučionične i terenske nastave kako bi učenici što više zorno učili.Tako je već u rujnu organizirana terenska nastava u Varoškom lugu i Dubravi za učenike šestih i sedmih razreda koji su u šumi obradili i uvježbavali različite nastavne sadržaje povezane s nastavom prirode, fizike, matematike, hrvatskoga jezika, a u sklopu nastave vjeronauka posjetili su crkvu sv. Margarete u Dubravi.

U sklopu Dječjeg tjedna 1. listopada učenici svih područnih škola okupili su se u Lonjici gdje je organiziran književni susret s Jadrankom Čunčić Bandov, a nakon toga sportske igre na otvorenom. Također, organizirana je izložba dječjih likovnih radova u suradnji s Gradskom knjižnicom Vrbovec.

Prvi razredi tijekom listopada i studenog također izlaze u bližu okolinu kako bi posjetili park, obližnju prometnicu i semafore te mjesno groblje. Povodom Dana  zaštite životinja u našoj je školi za učenike nižih te petih i šestih razreda organizirano predavanje u suradnji s Veterinarskom stanicom Vrbovec pod nazivom Dobrobit i zaštita životinja.

Dan kruha obilježili smo 11. Listopada prigodnim programom  i izložbom jesenjih plodova i domaćih pekarskih proizvoda koje su učenici donijeli u školu.

U listopadu učenici naše škole odradili su puno terenske nastave, uglavnom u Zagrebu posjetima kazalištu Žar ptica te zagrebačkim muzejima. Učenici petih razreda posjetili su Arheološki muzej i predstavu Siromah i vrag. Učenici trećeg a i b razreda  posjetili su predstavu Dnevnik Pauline P. te prošetali Mirogojem.  Predstava Mrvice iz dnevnog boravka te posjet Muzeju grada Zagreba bili su u programu terenske nastave za šeste razrede. Predstavu Družba Pere Kvržice pogledali su učenici 4.a i b razreda te prošetali Mirogojem.

Terenska nastava učenika  osmih razreda organizirana je30. listopada posjetom Muzeju suvremene umjetnosti te baletnoj predstavi Don Kihot u Hrvatskom narodnom kazalištu.

U Mjesecu knjige također su organizirane brojne aktivnosti za učenike. Školska knjižničarka i učitelji hrvatskoga jezika potakli su učenike da sudjeluju u kvizu za poticanje čitanja, provedena je anketa o čitanju, učenici su pisali kratke osvrte o knjigama koje vole čitati s namjerom da se djecu koja ne čitaju dovoljno potakne na ovu važnu aktivnost. Učenici novinarske i literarne skupine sudjelovali su u književnom susretu s Božicom Jelušić  u organizaciji Gradske knjižnice Vrbovec, a 16. studenog je organiziran posjet učitelja i zainteresiranih učenika Interliberu  - sajmu knjiga.

Nedavno je u našoj školi osnovano i Vijeće učenika – predstavnika svih razreda naše škole. Učenici su upoznati s godišnjim planom i programom, izabrana je predsjednica Vijeća – učenica Ana Bulić iz 8.d razreda te njezina zamjenica Ema Mrazović iz 4.a. Učenici su na svom prvom vijeću predstavili i razredne plakate s pravilima ponašanja koji su analizirani i prokomentirani, a najbolji će biti smješteni u školskom predvorju.  Članovi Vijeća koji se svojim prijedlozima žele uključiti u organizaciju božićne priredbe uskoro se opet sastaju.

I u našoj se školi počinje provoditi zdravstveni odgoj pa se učitelji usavršavaju, surađuje se i s vanjskim suradnicima organiziranjem radionica i predavanja za učenike i roditelje. Tako udruga Suncokret –Oljin organizira predavanje i radionice za učenike s temama prevencije ovisnosti, tolerancije i vršnjačkoga nasilja. U sklopu programa prevencije ovisnosti u šestim razredima 29. 11. je  održano i predavanje za roditelje pod nazivom Prevencija i preventiva u organizaciji Policijske uprave.

U 11. mjesecu  su održana još dva posjeta kazalištu Žar ptica – učenici prvih razreda posjetili su predstavu Janko i čarobni grah, a učenici drugih razreda Mačak u čizmama.

Novinarska družina II. OŠ Vrbovec

objavio: Nikolina Čehok   datum: 11. 12. 2012.