AKCIJA SAKUPLJANJA EE OTPADA

Donesi i ti!

svoje stare elektroničke uređaje

Dragi naši sugrađani,

i ove će se školske godine u našoj školi, u suradnji s tvrtkom M SAN EKO d.o.o., provesti akcija skupljanja električnog i elektroničkog otpada, EE-otpada.

Opće je poznato da EE otpad sadrži mnoge štetne tvari za okoliš i zdravlje ljudi, stoga takav otpad ne bismo smjeli odlagati zajedno s komunalnim otpadom.

Ovim putem vas pozivamo da svoj EE otpad ne bacate u smeće, već ga prikupite i donesete nama kako bismo se zajedno pobrinuli za njegovo pravilno odlaganje.

Sakupljanje EE otpada provodit će se u prostoriji kod školske dvorane II. osnovne škole Vrbovec radnim danima u periodu od 13. do 22.3. i od 2. do 5.4. 2013., a po potrebi i u Područnim školama i na dodatnim lokacijama.

Ukoliko imate veći uređaj/uređaje, a niste u mogućnosti donijeti ga na sabirno mjesto, ovaj letak zajedno s vašom adresom i kontakt brojem vratite u Školu, a mi ćemo se pobrinuti za njegovo odlaganje!

EE otpad čine: rashladni uređaji, hladnjaci, ledenice, strojevi za pranje rublja i posuđa, električni štednjaci, miklovalni uređaji, klima uređaji, električni uređaji za grijanje, tosteri, usisavači, pomoćni električni pribor u kuhinji, glačala, uređaji za šivanje, aparati za kavu, aparati za njegu tijela, računala, pisači, telefoni, faks- uređaji, kopirni uređaji, TV i radio uređaji, videokamere, videorekorderi, videoigre, rasvjetna oprema, bušilice, pile, alati za košenje, alati za zavarivanje,...

Izvor: Ivana Mareković i ekološka skupina

objavio: Nikolina Čehok   datum: 11. 3. 2013.

« Travanj 2024 »