Obavijest o sufinanciranju školske kuhinje

Zaklada „Hrvatska za djecu“ i ove školske godine osigurava sredstva za besplatnu školsku prehranu učenika koji su u riziku od siromaštva. Sufinancirati će se troškovi prehrane u drugom polugodištu školske godine 2021./2022., dok će se troškovi prvog polugodišta financirati ovisno o raspoloživim financijskim sredstvima.

Detaljnije u nastavku obavijesti na OPŠIRNIJE.

Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta:

• Potvrda o pohađanju osnovne škole, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole) koja uključuje sve osobne podatke o djetetu (Obrazac 1);
  • Potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje od 1.1.2021. do 31.12.2021. za sve punoljetne članove zajedničkog kućanstva;
  • Dokaz da je obitelj korisnik prava na doplatak za djecu (isto se dokazuje jednim od sljedećih dokumenata koje je nadležno tijelo izdalo: važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu ili potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu ili uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na doplatak za djecu ili potvrda o visini dohotka i primitaka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka);
  • Izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik/zakonski zastupnik/udomitelj/posvojitelj djeteta prema predlošku koji dostavi Zaklada (Obrazac 2).

Potrebni obrasci nalaze se na ulazu u Školu u za to predviđenim kutijama te ih roditelji mogu ispuniti prilikom predaje zahtjeva. Također, navedeni obrasci dostupni su u elektroničkom obliku u prilogu ove obavijesti.

Sukladno navedenom, molimo da u skladu s priloženim obrascima prikupite dokaznu dokumentaciju te istu predate u Školu, zajedno sa svojim kontakt brojem, najkasnije do 18. veljače 2022. godine.

Za učenike koji ostvare pravo na besplatnu prehranu predviđeno je sufinanciranje troškova prvog polugodišta ovisno o raspoloživim sredstvima o čemu će roditelji biti pravovremeno obavješteni.

Navedeni obrasci (Obrazac 1 i Obrazac 2) nalaze se u privitku ove obavijesti.

Ravnateljica:

Edina Operta, prof.

Izvor: Edina Operta, prof.
Obrazac_1..pdf (238.05 KB)
Obrazac_2..pdf (677.50 KB)

objavio: Nikolina Čehok   datum: 27. 1. 2022.