VAŽNA OBAVIJEST

Poštovani roditelji/skrbnici,

na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske od 11. 5. 2020. planira se otvaranje škola za učenike razredne nastave (od prvog do četvrtog razreda) za određene skupine učenika.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID 19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove (u daljnjem tekstu Upute).

Prema Uputama i dalje se preporučuje ostanak kod kuće sve djece za koju se to može osigurati jer boravak u školi potencijalno može predstavljati veći rizik za zarazu djece s COVID-19. Budući da se nastava na daljinu i dalje održava, potičemo nastavak obrazovanja djece razredne nastave kod kuće, u svim situacijama kad je to moguće.

Preporučuje se ostanak kod kuće djece s kroničnim bolestima (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima) kao i djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti.

Ukoliko roditelj nije u mogućnosti osigurati ostanak djeteta kod kuće prema Uputama, predviđa se rad u školi na sljedeći način:

• Rad u malim odgojno-obrazovnim grupama do 9 učenika i učitelj/ica. Sastav grupe bit će stalan, odnosno narednih 14 dana neće se moći naknadno uvrštavati novi učenik.
  • Nastava će se odvijati u jutarnjoj smjeni, a točan raspored dolazaka grupa bit će objavljen naknadno (nakon analize anketa roditelja).
  • Učenici će u školi provesti 3 do 4 školska sata.
  • Svakoj grupi dodijelit će se jedan razred na 14 dana.
  • Grupe neće početi s nastavom u isto vrijeme već u razmacima od 10 do 15 minuta te neće u isto vrijeme imati školske odmore koje će provoditi u učionici ili na školskom dvorištu.
  • Učenik dolazi i odlazi iz škole sa školskom torbom te svoju opremu i pribor ne dijeli s drugim učenicama.
  • Hrana će se učenicima podijeliti u učionici ili na otvorenom prostoru škole.
  • Djeca i učitelji neće nositi maske niti rukavice.
  • Škola je dužna provoditi pojačane mjere čišćenja i dezinfekcije prostora.

Kako bi mogli odlučiti o slanju svog djeteta u školu, molimo vas, pročitajte i sljedeće preporuke.

PREPORUKE  RODITELJIMA:

1. Provjeriti je li dijete u riziku prema Uputi HZJZ-a ( dijete nema kroničnih bolesti - respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja). Savjetuje se roditelju da se prema potrebi konzultira s obiteljskim liječnikom.
  2. Osigurati da dijete ostane kod kuće ako je moguće.
  3. Upoznati se sa svim Uputama HZJZ.

4.   Paziti da dijete prilikom dolaska u školu nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

5.   Ukoliko dijete u školu dolazi i odlazi iz škole u pratnji roditelja ili druge odrasle osobe mlađe od 65 godina starosti (po mogućnosti ista osoba cijelo vrijeme), potrebno je pridržavati se propisanih epidemioloških uputa kod kuće i dovođenja i odvođenja djeteta u školu.

Slijedom svega navedenog, molimo vas da svoj interes o slanju svog djeteta u školu javite razrednici/ku kratkim odgovorom DA ili NE (putem kanala kojim inače komunicirate) najkasnije do srijede,  6. svibnja 2020. godine,  do 15.00 sati.

Napomena:

Iskazivanje interesa o slanju djeteta u školu je informativno i potrebno je Školi za izradu okvirnog rasporeda i podjele grupa.

Roditelji/skrbnici će konačnu odluku o slanju djeteta u Školu od 11. svibnja 2020. godine iskazati potpisivanjem pisane Izjave, a nakon objave rasporeda dolazaka grupa na mrežnim stranicama Škole.

Ravnateljica:                                                                                                              Edina Operta, prof.

Molimo vas da pažljivo pročitate navedene Upute:

Izvor: Edina Operta, prof.

objavio: Nikolina Čehok   datum: 5. 5. 2020.

« Travanj 2024 »