Kako nam je bilo u gradu Picoka?

Osvrt na terensku nastavu u Đurđevcu koja je  održana 25. travnja 2024. godine (četvrtak)

U osam sati ujutro, članovi izvannastavnih grupa Mladi geografi i Ekološka grupa, krenuli su autobusom na put prema Đurđevcu, gradu Picoka. Kod Utvrde stari Grad dočekali su ih kostimirani članovi udruge Sv. Juraj koji su prikazali Legendu o Picoku.

Nakon toga, posjetili su ZOO Hrvatska Sahara gdje su se družili s devama, kokicama, magarcima, kozicama, konjima…

Uslijedio je posjet Interpretacijskom centru Picokijade u Muzeju grada Đurđevca, a zatim su imali pauzu u prekrasnom parku u centru grada.

Najimpresivniji im je bio Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci u kojem je vrijeme jako brzo prošlo.

Puni dojmova, otišli su u hostel Borik na ručak i nakon toga ostatak vremena proveli u divnoj Parki šumi Borik.

Učenici i učenice su zadovoljni sadržajem terenske nastave i vjerujem kako će se jednoga dana ponovno uputiti u taj zanimljiv grad Picoka.

Evo nekih komentara naših učenika i učenica:

„Meni je u Đurđevcu bilo najljepše i najzanimljivije u Posjetiteljskom centru Đurđevački pijesci kad smo gledali onaj filmić na vrećama. Jako je bilo lijepo i u Hrvatskoj Sahari jer su tamo životinje koje ne viđam svaki dan.“

Tea Jagatić, 8. c

„Sve je bilo lijepo, hrana je bila odlična, Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci su bili zanimljivi i soba sa zvijezdama mi je bila najdraža. Željela bi da smo na izletu ostali malo duže.“

Tesa Milovuković, 8. c

„U Đurđevcu mi se najviše svidjela Hrvatska Sahara zbog deva i ljama. i bilo je zanimljivo u Park šumi Borik na brdima od pijeska.“

Dorotea Antolković, 8. c

„Meni se svidio izlet u Đurđevac i u Hrvastku Saharu (ZOO vrt). Željela bih opet posjetiti Đurđevac, dvorac i muzeje.“

Sabina Kolić, 5. d

„Upoznavanje i gledanje različitih životinja iz različitih krajeva je najbolji osjećaj. Promatranje deva, pauna, malih kokoši, puno koza, magaraca, ponija i konja.

Upoznavanje rata i opasnosti.

Razgledavanje muzeja.

Upoznavanje građe Zemlje.

Promatranje živih bića u drugim krajevima.“

Lucija Tesarik, 5. d

„U Đurđevcu nam je bilo super, najviše nam se svidio Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci i ručak je bio super!“

Petra Radošević i Lucija Poturiček, 6. a

„U  Đurđevcu mi je bilo zanimljivo, najviše mi se svidio Zoološki vrt Hrvatska Sahara.“

Ema Burec, 6. a

„Bilo je jako lijepo i zabavno.“

Matija Kuljko, 7. c

„Izlet u Đurđavac je bio dobar. Mjesta koja smo posjetili bila su zanimljiva. Jedino bi bilo bolje da smo imali više slobodnog vremena.“

Leon Josip Birko, 7. c

„ Meni se u Đurđevcu najviše svidjela priča o picokima, zato što mi je nadimak smiješan. Čuo sam tu priču i sretan sam što znam od kuda dolazi.“

David Treščec, 6. a

Voditeljica: Marijana Kuljko

objavio: Ivan Fajdetić   datum: 5. 5. 2024.