Matematička natjecanja započela MAT ligom

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom za popularizacijom matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada. Program MAT lige dobio je: verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja na osnovu pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje te potporu Hrvatskog matematičkog društva. Osnivač MAT lige je profesorica matematike Maja Zelčić. MAT liga je natjecanje koje se provodi tijekom školske godine u četiri kola. Ove godine na natjecanje su se uključile ekipe drugih, trećih, četvrtih i petih razreda naše škole pod mentorstvom učiteljica Marije Klanac, Gordane Rajtar , Josipe Vondrak i Nikoline Čehok. Prvo kolo održalo se 4. listopada 2023. godine u Osnovnoj školi Marije Jurić Zagorke za učenike naše škole. Nakon prvog kola istaknula se ekipa drugog razreda (Maja Majstorović i Gabriela Jaković) koja je zauzela jedno od pet prvih mjesta ekipa sa 350 maksimalnih bodova. Obzirom da je sudjelovalo 659  ekipa drugih razreda iz cijele Hrvatske vrlo smo ponosni na naše učenice (mentorica Marija Klanac). Ostale ekipe postigle su solidne rezultate koji se još mogu popraviti jer se rezultati sva četiri kola zbrajaju i slažu u konačni poredak. S nekoliko fotografija prenosimo vam atmosferu s natjecanja.

objavio: Nikolina Čehok   datum: 24. 10. 2023.

« Travanj 2024 »