Odluka o uvodjenju posebnih sigurnosnih mjera obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2

OBAVIJEST RODITELJIMA I OSTALIM STRANKAMA

Poštovani,

sukladno Odluci o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja dužnosnika, državnih službenika i namještenika, službenika i namještenika u javnim službama, službenika i namještenika u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te zaposlenika trgovačkih društava i ustanova

od sutra, 16. studenoga 2021. počet će se primjenjivati mjere obaveznog predočenja jednog od sljedećih dokumenata ovlaštenoj osobi prilikom ulaska u službene prostorije Škole:

• važeće EU digitalne COVID-19 potvrde
  • potvrde liječnika primarne zdravstvene zaštite da su preboljeli bolest COVID-19, a dijagnoza im je postavljena na temelju brzog antigenskog testa unazad 12 mjeseci, ili PCR testom ne starijim od 12 mjeseci
  • takozvani vjerojatni slučajevi preboljenja uslijed direktnog kontakta s oboljenim od COVID- 19 bolesti unutar obitelji dokazuju potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o preboljenju unutar 12 mjeseci,
  • potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o preboljenju ili nalazom pozitivnog PCR testa i potvrdom o cijepljenju jednom dozom cjepiva protiv bolesti COVID-19 pri čemu je datum cijepljenja unutar 8 mjeseci od preboljenja, a nije prošlo više od 12 mjeseci od cijepljenja.
  • predočenjem negativnog nalaza testiranja na virus SARS-CoV-2

Navedene mjere se odnose na sve djelatnike i ostale odrasle osobe (roditelje, stranke). Mjere se ne odnose na učenike.

Osobe koje odbiju testiranje odnosno odbiju predočìti EU digitalnu COVID potvrdu ili drugi odgovarajući dokaz, ne mogu ulaziti i boraviti u službenim prostorijama.

Mjere obaveznog nošenja maski i držanja razmaka i dalje su na snazi te su obavezne u svim prostorima Škole.

U ime djelatnika Škole zahvaljujem na dosadašnjoj suradnji i razumijevanju te vjerujem da ćemo za dobrobit naše djece i učenika i nadalje nastaviti poštivati propisane mjere.

Ravnateljica Edina Operta, prof.

Cijelu odluku možete vidjeti OVDJE .

objavio: Nikolina Čehok   datum: 15. 11. 2021.

jelovnik od 22. do 26. travnja.doc

« Travanj 2024 »